Goście z ONZ w jednej z naszych placówek Zgrana Paka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 listopada 2022

W  dniu wczorajszym jedną z placówek wsparcia dziennego Zgrana Paka przy ul. Matejki 7 w Dębicy odwiedzili goście z zaprzyjaźnionej z nami Fundacji Na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO- FIL z Rzeszowa oraz przedstawiciele Fundacji Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR) – urząd Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Nasi goście w ramach wzajemnej współpracy realizują projekt mający na celu pomoc psychologiczną dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie Podkarpacia. Grupą docelową projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe z Ukrainy.

Podczas wizyty w prowadzonej przez nasz Ośrodek placówce, Przedstawiciele ONZ spotkali się z ukraińskimi dziećmi, ich mamami oraz animatorkami, które prowadzą zajęcia opiekuńczo- edukacyjne dla ukraińskich dzieci. Rozmawiali o codzienności, problemach, radościach, troskach i oczekiwaniach. Poruszany został także temat potrzeb, których zrealizowanie zapewni możliwość lepszej pomocy ukraińskim uchodźcom, szczególnie dzieciom, które przebywają i uczą się w naszych placówkach. To dzięki tej współpracy wychowawcom pracującym w placówkach wsparcia dziennego towarzyszy i świadczy pomoc psychologiczną pani Tetiana – ukraińska psycholog, która pomaga dzieciom w radzeniu sobie z wojenną traumą i innymi, pojawiającymi się problemami.

Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone przez przedstawicieli  UNHCR, którzy chcieli poznać nas i pracę, którą na co dzień wykonujemy. Liczymy na współpracę w realizacji wyznaczonych wspólnych celów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie