„E- kompetencje na start”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 listopada 2022

W Klubie Integracji Społecznej w Dębicy, który działa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy od marca do grudnia b.r. realizowany jest projekt socjalny pod nazwą „ E- kompetencje na start”.

Grupą docelową projektu jest 40 osób podopiecznych MOPS, min. bezrobotnych, uczestników zajęć Klubu Integracji Społecznej, narażonych  na wykluczenie społeczne ze względu na niewystarczające kwalifikacje zawodowe oraz brak umiejętności obsługi komputera.

Celem projektu jest nabycie umiejętności podstawy obsługi komputera, w tym praca na plikach i folderach, nauka obsługi programów, podstaw Internetu oraz zakładanie i obsługa poczty elektronicznej (e-mail).

Podczas szkolenia uczestnicy uczą się wszystkiego co niezbędne do samodzielnego korzystania z komputera i poruszania się po Internecie.

Osoby bezrobotne dzięki udziałowi w kursie podnoszą poziom swoich kompetencji zawodowych oraz umiejętności wyszukania w Internecie ofert pracy.

W miesiącu listopad uczestnicy projektu zdali egzamin, a w grudniu nastąpi uroczyste wręczenie dyplomów potwierdzających nabyte umiejętności.

Niniejszy projekt jest realizowany przez podwykonawcę firmę Centrum Szkoleniowo- Terapeutyczne „Self” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Szkolenie dla podopiecznych

  Szkolenie dla podopiecznych

 • Powiększ zdjęcie Rozwiązywanie testu

  Rozwiązywanie testu

 • Powiększ zdjęcie Podopieczny w trakcie szkolenia

  Podopieczny w trakcie szkolenia

 • Powiększ zdjęcie Nauka podstawowych funkcji systemu Windows

  Nauka podstawowych funkcji systemu Windows

 • Powiększ zdjęcie Nauka pisania na klawiaturze

  Nauka pisania na klawiaturze

 • Powiększ zdjęcie Nabywanie kolejnych umiejętności przez uczestników szkolenia

  Nabywanie kolejnych umiejętności przez uczestników szkolenia