Młodzi Wolontariusze pomagają osobom samotnym.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 grudnia 2018

Kolejny już raz młodzieżowi wolontariusze pospieszyli z pomocą podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

„Skrzydła Nadziei” z II Liceum Ogólnokształcącego oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w szlachetnym porywie serca zebrali dary, które za pośrednictwem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, przekazali  osobom starszym i samotnym, podopiecznym MOPS.

Uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu „Skrzydła Nadziei” z II LO im. ks. Jana Twardowskiego pod opieką Marcina Dudzika, szkolnego pedagoga, odwiedzili MOPS z zebranymi przez siebie paczkami. Uczniowie od kilku już lat zbierają wśród swoich kolegów produkty żywnościowe, chemię gospodarczą oraz słodycze i przygotowują z nich paczki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Przed świętami Bożego Narodzenia paczki otrzymało kilkanaście osób. Część paczek przekazano w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej. Pozostałe rozwieziono do mieszkań osób potrzebujących.

Z podobną inicjatywą wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika. Przygotowali kilkanaście paczek, które rozwieźli do podopiecznych MOPS.

Podkreślić należy fakt, iż działania uczniów- wolontariuszy wpisują się w tradycję świąteczną, a ich zakres jest z roku an rok coraz większy. Świadczy to o ogromnej wrażliwości młodych  ludzi oraz pracy ich nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy,- Małgorzata Kędzior wraz z Zastępcą- Marzeną socha serdecznie dziękują  wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom za pomoc i serce okazane tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie