II Dębickie Senioralia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 sierpnia 2019

W sobotę, 7 września odbędą się II Dębickie Senioralia. Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta Dębicy, Starosta powiatu Dębickiego oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zaproszenie kierowane jest nie tylko do seniorów, ale wszystkich mieszkańców Dębicy. Tym bardziej, że nie zabraknie ciekawych, interesujących spotkań oraz okazji do integracji i zabawy.

Senioralia rozpoczną się mszą św. w kościele Ducha Świętego. Po niej seniorzy w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej przejdą w pochodzie na Rynek, gdzie uroczyście zostaną otwarte Senioralna. Na scenie zaplanowano występ zespołu grającego muzykę lat osiemdziesiątych oraz wspólną zabawę dyskotekową z konkursami. Uczestniczące w Senioraliach Koła Gospodyń przywiozą wykonane przez siebie regionalne smakołyki.

W trakcie wydarzenia jego uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych wzroku i słuchu. Klub fitness „Endorfina” poprowadzi zajęcia sportowo-rekreacyjne. Swoje stoiska będą mieli również: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Centrum Medyczne "Medyk" oraz dietetycy z Bonne Santé.

Seniorzy będą mogli także zamówić (na stoisku patrona medialnego Stowarzyszenia „Manko” z Krakowa) Ogólnopolską Kartę Seniora, która daje jej posiadaczom szereg przywilejów , także finansowych, przy korzystaniu z oferty sportowej, kulturalnej oraz usługowej. U organizatorów natomiast można będzie otrzymać tzw. „Kopertę Życia”.

Jak przekonuje Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, który jest koordynatorem organizacji Senioraliów, głównym celem Dębickich Senioraliów jest zachęcenie ludzi starszych do aktywnego stylu życia, przekazanie im wiedzy prozdrowotnej oraz wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania i ciekawie spędzać wolny czas. – Chcielibyśmy, aby tegoroczna edycja Senioraliów była co najmniej tak udana, jak ubiegłoroczna. Mamy również nadzieję, że wpisze się ona już na stałe w pejzaż imprez organizowanych w Dębicy i zajmie należne jej miejsce. Seniorzy zasługują na to, tym bardziej, że jest ich w naszym mieście i powiecie coraz więcej i chcą aktywnie spędzać zasłużony wolny czas – dodaje Małgorzata Kędzior.

Wszelkie informacje dotyczące Senioraliów można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Monika Szczepanik nr telefonu: 14 681-35-90.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie