„MAM WYBÓR II” spotkanie dla kobiet uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 grudnia 2019

W ramach projektu socjalnego „MAM WYBÓR II” w dniu 17.12.2019r. zorganizowano spotkanie dla kobiet borykających się z uzależnieniem i współuzależnieniem od alkoholu w swoich rodzinach.

Ze spostrzeżeń pracowników socjalnych jak również przeprowadzanych badań socjologicznych wynika, iż kobiety w porównaniu do mężczyzn podejmują znacznie mniej prób leczenia i otrzymują bardziej ograniczoną pomoc w radzeniu sobie z problemem alkoholowym. W ofertach leczniczych stosunkowo rzadko spotyka się usługi wyspecjalizowane w terapii uzależnień w tej grupie osób. Na terenie powiatu dębickiego nie ma możliwości podjęcia leczenia w warunkach szpitalnych dla kobiet. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, w Przychodni Terapii Uzależnień działającej przy ul. Cmentarnej 54, (Przychodnia Rejonowa nr.1) utworzono możliwość terapii grupowej. Również Przy Stowarzyszeniu Jutrzenka (ul. Raczyńskich 7), zorganizowano mitingi AA dla kobiet, odbywające się w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00.

Pracownicy socjalni również nie pozostają obojętni na problem alkoholizmu wśród kobiet, dlatego tez powstał projekt „Mam wybór II”.

Panie w przyjaznej atmosferze wysłuchały historii konsulatów AA, którzy sami zmagali się z uzależnieniem a teraz dają świadectwo życia w trzeźwości. Padło wiele pytań, o to jak radzić sobie z chorobą, gdzie szukać wsparcia czy wreszcie jak wytrwać w postanowieniu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie