Ważne informacje dla rodziców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2020

 W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o „500+”.

Przypominamy – w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”.  Na wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., świadczenie wychowawcze zostało  już  przyznane do końca maja 2021 r.

Do tej pory 1 lipca był terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”.

W tym roku rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. W oparciu o  wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r.

Z kolei rodzice i opiekunowie, którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego, bo np. dziecko dopiero się urodziło, w każdej chwili mogą przystąpić do programu składając odpowiedni wniosek np. za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja roku następnego.

Ponadto przypominamy, że od 1 lipca 2020r. można składać wnioski na świadczenia „Dobry start” wyłącznie drogą elektroniczną, natomiast od
1 sierpnia również osobiście w Punkcie Informacyjnym mieszczącym się przy Dworcu PKP w Dębicy.