III Piknik Pokoleń „Zgranej Paki” i Dziennego Domu „Senior+”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 lipca 2020

Sportowo i wesoło - takie hasło przyświecało wszystkim uczestnikom III Pikniku Pokoleń, w którym udział wzięli dębiccy Seniorzy - uczestnicy Dziennego Domu Senior + oraz dzieci i młodzież – uczestnicy placówek wsparcia dziennego „Zgrana Paka”.

W dniu 7 lipca na wspólnej zabawie pn. „Piknik Pokoleń”, spotkały się dwa pokolenia uczestników Ośrodków Wsparcia działających w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy.

I chociaż początkowo nad obiektami sportowymi KS Wisłoka, gdzie zorganizowany był piknik, kłębiły się ciemne chmury, to w trakcie wspólnej wesołej zabawy i głośnego śpiewania – wyszło słońce i umiliło nam to radosne, międzypokoleniowe spotkanie.

Podczas zabawy nikt się nie nudził. Organizatorzy przygotowali szereg zabaw i konkurencji sportowych, w których chętnie brali udział zarówno seniorzy jak i dzieci.

Na stołach zagościły potrawy piknikowe, grillowane kiełbaski oraz liczne przekąski.

A po poczęstunku wszyscy ruszyli w tany. Wakacyjne wesołe rytmy rozruszały każdego bez względu na wiek. Po raz kolejny można się było przekonać, iż muzyka łączy pokolenia i zarówno duzi jak i mali potrafią się wspólnie wspaniale bawić.

W Dziennym Domu Senior + zawiązał się zespół muzyczny, który podczas swojego debiutanckiego występu odśpiewał hymn Dziennego Domu Senior + oraz piosenkę, zadedykowaną młodszemu pokoleniu pt. Ech muzyka, muzyka, której słowa to wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Na tegorocznym Pikniku Pokoleń gościły osoby, które wkładają ogromne serce w to, aby obie placówki mogły funkcjonować i służyć starszym i młodszym mieszkańcom naszego miasta: Pani Małgorzata Kędzior- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Pani Marzena Socha- Zastępca Dyrektora MOPS, wspólnie ze wszystkimi bawiły się i śpiewały, mogły także porozmawiać z uczestnikami, powspominać lub służyć radą.

Wśród zaproszonych gości byli także funkcjonariusze dębickiej Policji, którzy przyjeżdżając „na sygnale”, podbili serca, szczególnie młodszej części, uczestników. Oprócz pokazu samochodów i motoru policyjnego, przy którym każdy mógł sobie zrobić zdjęcie, Pan Policjant poprowadził spotkanie dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa podczas trwających wakacji. Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zaplanowany wypoczynek, część spędzi wakacje w domu i wolny czas wypełni zabawą w jego okolicy. Bez względu na to gdzie będziemy należy pamiętać, aby przez towarzyszące wypoczynkowi odprężenie nie zapomnieć  o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Pani Dyrektor podkreśliła, że okres wakacji to również znakomity czas aby spędzić go ze swoimi dziadkami, bliżej się poznać, porozmawiać i wzajemnie sobie pomóc.

Piknik zakończył się wręczeniem drobnych upominków. Policja wszystkim uczestnikom rozdała odblaski, natomiast dzieci otrzymały od seniorów własnoręcznie robione, kolorowe breloczki.

Coroczne spotkanie pokoleń organizowane jest dzięki programowi Wieloletniemu „Senior+” na lata 2015 – 2020, współfinansowanemu przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego realizowanemu przez Gminę Miasto Dębica  „ Sprawny Senior IV”.

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie