Trwają prace wokół terenu przy świetlicy na Kraszewskiego.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 lipca 2020

Wiosną tego roku teren jedna z naszych świetlic przy ulicy Kraszewskiego doczekała się pięknego, nowego ogrodzenia. Jego wykonawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Dla wszystkich, zarówno wychowawców jak i dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy, był to powód do ogromnej radości.

Dopóki nie ogrodziliśmy naszego terenu, często w okolicach świetlicy dochodziło do aktów wandalizmu. Skopane, pourywane rynny, puste butelki po alkoholu, niedopałki po papierosach, porzucone ubrania czy zniszczone mienie, to niekończąca się lista z jaką na co dzień musiała zmagać się Kadra Wychowawców.

Dziś, dzięki ogrodzeniu należącego do świetlicy terenu, ten kłopot jest już za nami. Przed nami kolejny krok- jego aranżacja. Wychowawcy wraz z Kierownikiem i pomagającymi im Firmami ciężko pracują, aby spełnić marzenia dzieci o wymarzonym ogrodzie. Dzięki ich pracy plac przed Świetlicą przy ulicy Kraszewskiego pięknieje z dnia na dzień.

Teren dzięki firmie Transkop został uprzątnięty i wyrównany poprzez nawiezienie świeżej ziemi. Wodociągi Dębickie podniosły studzienki, a żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wybrali gruz, kamienie, powrzucane na teren puste butelki oraz przygotowali nawierzchnię pod zasianie trawy. Pomogli również pracownikom dębickiego ZUM-u przy przycinania czubków drzew.

Wokół Świetlicy z każdym dniem robi się coraz ładniej.Za kilka dni wsadzimy drzewa i krzewy, zasiejemy trawę, a na niej, gdy już urośnie, będzie można postawić huśtawki, zjeżdżalnię i trampolinę. Dzieciaki, które uczęszczają na zajęcia w świetlicy przy ul. Kraszewskiego od dawna marzą o takim mini parku- zielonym miejscu, w którym będą mogły odpocząć i wspólnie się pobawić. Po zakończeniu naszych prac, wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy na spacer ulicą Kraszewskiego, a szczególnie w okolice prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy- Świetlicy Środowiskowej. Przyjdźcie i zobaczcie naszą dumę i radość.

Wszystkie osoby prywatne lub Firmy, które chciałyby nam pomóc, miały ciekawy pomysł na zagospodarowanie placu, chciałyby sprawić radość naszym dzieciakom- prosimy o kontakt z MOPS tel. 14 670 50 06.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie