Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nowy sprzęt w Wypożyczalni

Przejdź do - Nowy sprzęt w Wypożyczalni

Bezpłatna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy wzbogaciła się o nowy sprzęt tak potrzebny mieszkańcom miasta i powiatu dębickiego.

Czytaj więcej o: Nowy sprzęt w Wypożyczalni

Podziękowanie za pomoc w czasie pandemii

Przejdź do - Podziękowanie za pomoc w czasie pandemii

Dyrektor MOPS w Dębicy Małgorzata Kędzior wspólnie z Radną Rady Miejskiej w Dębicy Moniką Gaduła oraz Agnieszką Krysiak- kierownikiem działu usług Opiekuńczych w MOPS Dębica 16 lipca (piątek) spotkały z młodzieżą należącą do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii Miłosierdzie Bożego Dębicy, której opiekunem jest ksiądz Krzysztofem Fejkiel.

Czytaj więcej o: Podziękowanie za pomoc w czasie pandemii

Piknik Pokoleń- wspólna zabawa dzieci i seniorów

Przejdź do - Piknik Pokoleń- wspólna zabawa dzieci i seniorów

Wesoło i tanecznie - takie hasło przyświecało wszystkim uczestnikom corocznego Pikniku Pokoleń, w którym udział wzięli dębiccy Seniorzy - uczestnicy Ośrodków Wsparcia Senior + oraz dzieci i młodzież – uczestnicy placówek wsparcia dziennego Zgrana Paka działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy

Czytaj więcej o: Piknik Pokoleń- wspólna zabawa dzieci i seniorów

Seniorzy w malowniczym uzdrowisku

Przejdź do - Seniorzy w malowniczym uzdrowisku

W dniu 5 lipca prawie 50 Seniorów– uczestników Ośrodków Wsparcia MOPS w Dębicy wyjechało na wycieczkę do uroczej miejscowości uzdrowiskowej – Wysowa – Zdrój, słynącej z licznych sanatoriów i Parku Zdrojowego z źródłami wód mineralnych, określanej często jako „Perła zagubiona w Beskidach”.

Czytaj więcej o: Seniorzy w malowniczym uzdrowisku

ZUS będzie wypłacał świadczenia „Dobry Start”

Przejdź do - ZUS będzie wypłacał świadczenia „Dobry Start”

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu Dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną - z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku.

Czytaj więcej o: ZUS będzie wypłacał świadczenia „Dobry Start”

Powitanie lata w miejskim parku

Przejdź do - Powitanie lata w miejskim parku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy serdecznie zapasza w najbliższą niedzielę tj. 27 czerwca 2021 r.  na uroczyste otwarcie Miejskiego Parku Skarbka- Borowskiego w Dębicy.  Będzie to jednocześnie okazja do fanatastycznego rozpoczęcia wakacji przez dębickie dzieci i młodzież.

 

 

Czytaj więcej o: Powitanie lata w miejskim parku

Piknik "Z sercem dla Zosi"- podsumowanie akcji

Z radością informujemy, iż podczas pikniku  w dniu 12 czerwca  zorganizowanego  na terenie Powiatowego Urzędu Pracy , którego współorganizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zebrano do  puszek Fundacji „Iskierka” 4832,53 złotych. Ponadto z wcześniejszej  zbiórki  w siedzibie PUP pozyskano 4900 złotych.

Czytaj więcej o: Piknik "Z sercem dla Zosi"- podsumowanie akcji

Z sercem dla Zosi- piknik 12 czerwca 2021

Przejdź do - Z sercem dla Zosi- piknik 12 czerwca 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku zorganizowanym dla chorej Zosi oraz o pomoc.

Święto Dzieci

Przejdź do - Święto Dzieci

Z okazji Dnia Dziecka nasze placówki wsparcia dziennego Zgrana Paka odwiedziła Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy wraz ze swoją zastępczynią. Panie Dyrektor, składając życzenia naszym podopiecznym, rozdały słodkości  oraz drobne upominki, które ufundował sklep Lewiatan.

Czytaj więcej o: Święto Dzieci

Dzień Dziecka

Przejdź do - Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, a szczególnie tym, które uczęszczają na zajęcia do placówek wsparcia dziennego Zgrana Paka,  

życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania talentów i pasji oraz chwil beztroskiej zabawy.

Kochani, z głową pełną pomysłów i absolutną radością życia, spełniajcie swoje marzenia,

wierzcie w siebie i w swoje możliwości, i pamiętajcie, że jesteście wyjątkowi. 

Dyrekcja, wychowawcy i pracownicy MOPS w Dębicy