Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

III Piknik Pokoleń „Zgranej Paki” i Dziennego Domu „Senior+”

Przejdź do - III Piknik Pokoleń „Zgranej Paki” i Dziennego Domu „Senior+”

Sportowo i wesoło - takie hasło przyświecało wszystkim uczestnikom III Pikniku Pokoleń, w którym udział wzięli dębiccy Seniorzy - uczestnicy Dziennego Domu Senior + oraz dzieci i młodzież – uczestnicy placówek wsparcia dziennego „Zgrana Paka”.

Czytaj więcej o: III Piknik Pokoleń „Zgranej Paki” i Dziennego Domu „Senior+”

ZBIERAMY NAKRĘTKI!

Przejdź do - ZBIERAMY NAKRĘTKI!

 Informujemy, że w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy nadal trwa akcja zbiórki nakrętek.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy od stycznia br. prowadzi zbiórkę nakrętek. Plastikowe nakrętki można przynosić do siedziby MOPS w Dębicy przy ul. Akademickiej 12 oraz do Placówek Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ulicy Matejki 7, Kraszewskiego 90 i Sienkiewicza 1. 

Czytaj więcej o: ZBIERAMY NAKRĘTKI!

Projekt socjalny „Postaw na zdrowie”- w roli głównej kapusta

Przejdź do - Projekt socjalny „Postaw na zdrowie”- w roli głównej kapusta

Zespół asysty rodzinnej i pogłębionej pracy socjalnej realizuje  projekt socjalny pt. „Postaw na zdrowie”, którego celem jest popularyzacja prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia, a tym samym profilaktyka otyłości i chorób z nią związanych.

Czytaj więcej o: Projekt socjalny „Postaw na zdrowie”- w roli głównej kapusta

Kolejny komputer od Firmy Gas Trading Podkarpacie

Przejdź do - Kolejny komputer od Firmy Gas Trading Podkarpacie

Dzięki uprzejmości Prezesa pana Stanisława Leskiego kolejna rodzina wielodzietna została obdarowana komputerem do nauki zdalnej.

Czytaj więcej o: Kolejny komputer od Firmy Gas Trading Podkarpacie

„Sprawny Senior IV”

Przejdź do - „Sprawny Senior IV”

30 czerwca 2020r. dla dębickich seniorów, uczestników zajęć w Dziennym Domu „Senior + ” działającego w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, zorganizowane zostało spotkanie integracyjne.

Czytaj więcej o: „Sprawny Senior IV”

Ważne informacje dla rodziców

 W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o „500+”.

Przypominamy – w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”.  Na wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., świadczenie wychowawcze zostało  już  przyznane do końca maja 2021 r.

Czytaj więcej o: Ważne informacje dla rodziców

#GaszynChallenge dla Bartka w wykonaniu pracowników socjalnych i asystentów rodzin Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy

Nominowani przez Dom Seniora w Dębicy przy ul. Rzeszowskiej 15 pracownicy socjalni  i asystenci rodzin wraz z kierownikiem przyjęli wezwanie #GaszynChallenge dla Bartka

Czytaj więcej o: #GaszynChallenge dla Bartka w wykonaniu pracowników socjalnych i asystentów rodzin Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy

Spotkanie w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Przejdź do - Spotkanie w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

W bieżącym roku kończy się okres obowiązywania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Dębica na lata 2006-2020, podjętej Uchwałą Rady Miejskiej w Dębicy nr XXXV/448/06 z dnia 31 stycznia 2006r.

Czytaj więcej o: Spotkanie w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

300 zł na wyprawkę szkolną

1 lipca, rusza nabór wniosków o świadczenie w ramach programu „Dobry start”.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia, świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

Czytaj więcej o: 300 zł na wyprawkę szkolną

PODPISANO UMOWĘ NA REALIZACJĘ PROJEKTU „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZGRANEJ PAKI”

W dniu 4 czerwca 2020r. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Pani Małgorzata Kędzior oraz Skarbnik Miasta Pani Anna Puzio podpisały umowę o dofinansowanie Projektu pn. „Lepsza Przyszłość Zgranej Paki”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o: PODPISANO UMOWĘ NA REALIZACJĘ PROJEKTU „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ ZGRANEJ PAKI”