Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

APEL DO MIESZKAŃCÓW MIASTA DĘBICA - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS DRUGIEGO CZŁOWIEKA-

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy apeluje do mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy, zwłaszcza starsze, chore, samotne i bezdomne- przebywające na klatkach schodowych, w nieogrzewanych piwnicach i pustostanach czy na terenie ogródków działkowych.

Czytaj więcej o: APEL DO MIESZKAŃCÓW MIASTA DĘBICA - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS DRUGIEGO CZŁOWIEKA-

Warsztaty kulinarne.

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „AD ASTRAM” w Dębicy informuje, że w dniu 27 listopada 2018 r. w godz. 1600 – 1800 w Domu Seniora ul. Rzeszowska 15 w Dębicy odbędą się warsztaty kulinarne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.

Czytaj więcej o: Warsztaty kulinarne.

Lista produktów

„Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym”.

 

Lista produktów do wydawania: 9 listopada 2018 r., (piątek) od godz. 800 - 1800

                                 10 listopada 2018 r., (sobota) od godz. 800 - 1300

Czytaj więcej o: Lista produktów

INFORMACJA

„Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym”.

 

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Ad Astram informuje o terminie najbliższego wydawania paczek żywnościowych dla osób posiadających nowe skierowania na Podprogram 2018.

Czytaj więcej o: INFORMACJA

PROCEDURA postępowania z osobami bezdomnymi wymagającymi pomocy w okresie zimowym w województwie podkarpackim

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie  przypomina o podjęciu działań zapewniających wsparcie osobom, które mogą być narażone na wychłodzenie organizmu. Szczególną uwagę należy zwrócić na pomoc skierowaną do osób bezdomnych, samotnych, starszych, niepełnosprawnych bądź będących pod działaniem alkoholu lub innych substancji odurzających.

Czytaj więcej o: PROCEDURA postępowania z osobami bezdomnymi wymagającymi pomocy w okresie zimowym w województwie podkarpackim

ZUS dla seniorów

Już po raz kolejny – dla seniorów i z seniorami – organizowany jest w całej Polsce Dzień Seniora. Akcję przygotowuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tegoroczna edycja odbędzie się 26 października pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”.

Czytaj więcej o: ZUS dla seniorów

INFORMACJA

 

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM PODROGRAM 2018

 

Stowarzyszenie Ad Astram informuje w sprawie skierowań wydawanych na Podprogram 2018.

Czytaj więcej o: INFORMACJA

„Warsztaty kulinarne”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowego trybu życia na wykład, który odbędzie się 29 października 2018 o godz. 10:00. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Dębicy pok. 18.

Czytaj więcej o: „Warsztaty kulinarne”

„Osoba niepełnosprawna w świetle prawa” - Dzień Otwarty Dziennego Domu „Senior+” w ramach Akademii Zdrowia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, serdecznie zaprasza mieszkańców miasta, 31 października 2018r. od godz. 11.00, na kolejny, comiesięczny Dzień Otwarty Dziennego Domu „Senior+” ul. Mościckiego 26  w Dębicy.

Czytaj więcej o: „Osoba niepełnosprawna w świetle prawa” - Dzień Otwarty Dziennego Domu „Senior+” w ramach Akademii Zdrowia

Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki

Przejdź do - Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki

19 października dębiccy seniorzy – uczestnicy Ośrodków Wsparcia działających w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu poświęconym pamięci ks. Jerzego Popiełuszki „Błogosławiony, który chodził między nami”.

Czytaj więcej o: Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki