MOPS Dębica

Strona główna


Witamy na stronie Głównej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. 

Zapraszamy do działu "Aktualności" aby zobaczyć  co nowego  u nas się dzieje.

Najnowsze aktualności

Seniorzy w Teatrze

Przejdź do -

W  dniu 10 stycznia, uczestnicy Ośrodków Wsparcia dla Seniorów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy, mieli przyjemność przeżyć niesamowitą przygodę podczas spektaklu pt. „Skąpiec” w Teatrze Im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Czytaj więcej o: Seniorzy w Teatrze

Karta Dużej Rodziny 2019

Od 1 stycznia 2019 r. o Kartę Dużej Rodziny mogą ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki do przyznania karty, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku. Karta dla tych rodziców będzie wydawana dożywotnio.

Czytaj więcej o: Karta Dużej Rodziny 2019

APEL DO MIESZKAŃCÓW MIASTA DĘBICA - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS DRUGIEGO CZŁOWIEKA-

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy apeluje do mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy, zwłaszcza starsze, chore, samotne i bezdomne- przebywające na klatkach schodowych, w nieogrzewanych piwnicach i pustostanach czy na terenie ogródków działkowych.

Czytaj więcej o: APEL DO MIESZKAŃCÓW MIASTA DĘBICA - NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS DRUGIEGO CZŁOWIEKA-

Działania Styczeń 2019 r.

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „AD ASTRAM” w Dębicy informuje, że w dniu 14 stycznia 2019 r. w godz. 1600 – 1800 w Domu Seniora ul. Rzeszowska 15 w Dębicy odbędą się warsztaty kulinarne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.

Czytaj więcej o: Działania Styczeń 2019 r.

Godziny pracy 31 grudnia 2018 r.

W dniu 31 grudnia 2018 roku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

w Dębicy

będzie pracować

w godzinach 7:30 – 14:00

Czytaj więcej o: Godziny pracy 31 grudnia 2018 r.

Informacja

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębica informuje, że od dnia 02.01.2019 r. wnioski o ustalenie prawa do:

- świadczeń wychowawczych (500+)

- świadczeń rodzinnych

- wnioski o Kartę Dużej Rodziny

Będą przyjmowane wyłącznie w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Dębicy, budynek dworca PKP, ul. Głowackiego 30, 39-200 Dębica od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Ośrodka.

Czytaj więcej o: Informacja

Spotkanie wigilijne w Zgranej Pace

Przejdź do -

W Placówce Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Dębicy zostało zorganizowane spotkanie wigilijne dla dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlic środowiskowych. Spotkanie odbyło się w świetlicy przy ulicy Kraszewskiego i uczestniczyła w nim kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne w Zgranej Pace

Goście z Promyków Nadziei z życzeniami w MOPS

Przejdź do -

 Z życzeniami świątecznymi tut. Ośrodek odwiedziły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego oraz siostry Służebniczki, które prowadzą w/w placówkę.

Czytaj więcej o: Goście z Promyków Nadziei z życzeniami w MOPS

Młodzi Wolontariusze pomagają osobom samotnym.

Przejdź do -

Kolejny już raz młodzieżowi wolontariusze pospieszyli z pomocą podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Czytaj więcej o: Młodzi Wolontariusze pomagają osobom samotnym.

Świąteczne spotkanie pracowników MOPS.

Przejdź do -

W przeddzień Świat Bożego Narodzenia pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy wzięli udział w spotkaniu, podczas którego Dyrektor Małgorzata Kędzior oraz Zastępca Marzena Socha przekazały pracownikom życzenia: spokojnych Świąt oraz dobrego,  nadchodzącego Nowego Roku.

Czytaj więcej o: Świąteczne spotkanie pracowników MOPS.