Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Informacje dotyczące pomocy uchodźcom

z Ukrainy

 

Rynek pracy - pomoc dla obywateli Ukrainy 

 

Informacja

Obywateli Ukrainy, którzy złożyli wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia 300 zł prosimy o odbiór informacji o przyznaniu świadczenia.
Informacje są do odebrania w holu MOPS ul. Akademicka 12 w terminie 14 dni roboczych, po dniu złożenia wniosku.
 
 
Інформація :
  
Громадянy України, які звернулися за виплатою одноразової допомоги у розмірі 300 злотих, просимо отримати інформацію про призначення пільги.
Інформацію можна отримати в залі MOPS, вул. Академічна 12 протягом 14 робочих днів з дня подання заявки.
 

Najnowsze aktualności

„E- kompetencje na start”

Przejdź do -

Klub Integracji Społecznej w Dębicy działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy realizuje projekt socjalny pod nazwą „ E- kompetencje na start”.

Czytaj więcej o: „E- kompetencje na start”

O nas się mówi

Przejdź do -

W dniu 14.06.2022r. w programie Aktualności TVP Rzeszów ukazał się materiał dotyczący wsparcia przez Miasto Dębica Ukraińców, którrzy przybyli do nas po wybuchu wojny.

Czytaj więcej o: O nas się mówi

Uczniowie ze szkoły podstawowej z wizytą w naszym Ośrodku

Przejdź do -

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, którzy prowadzą gazetkę szkolną  pod redakcją Pani Barbary Kmiecik - Niedziela,  odwiedzili tut. Ośrodek. Młodzi reporterzy przeprowadzili wywiad z pracownikiem socjalnym, który jest także wieloletnim wolontariuszem "Szlachetnej Paczki". Młodzież zapoznała się z zasadami uczestnictwa w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Uczniowie pytali miedzy innymi o to jak można zastać  wolontariuszem, kto może zostać darczyńcą, gdzie znajduje się magazyn do którego podczas finału akcji dostarczane są prezenty.

Czytaj więcej o: Uczniowie ze szkoły podstawowej z wizytą w naszym Ośrodku

„Senior w rodzinie i dla rodziny”

Przejdź do -

W ubiegłą sobotę, w naszym mieście miało miejsce szczególne wydarzenie, którego inicjatorkami były dębickie Siostry Służebniczki. Na terenie ogrodu przy  ul. Krakowskiej po raz pierwszy zorganizowały piknik rodzinny pn. „Senior w Rodzinie i dla Rodziny”.

Czytaj więcej o: „Senior w rodzinie i dla rodziny”

Wyjazd do Chotowej

Przejdź do -

W dniu 17 czerwca dzieci i ich rodzice- uczestnicy projektu „Lepsza przyszłość Zgranej Paki” wzięli udział w wyjeździe integracyjnym.

Czytaj więcej o: Wyjazd do Chotowej

Wydanie odzieży dla osób potrzebujących z Ukrainy

Przejdź do - plakat%20informacyjny

Miejski Osrodek Pomocy Społecznej w Dębicy zaprasza  potrzebujące osoby z Ukrainy  na akcję wydania odzieży w piątek 10 czerwca w godzinach od 9:00 do 15:00 oraz w sobotę 11 czerwca w godzinach od 9:00 do 12:00 w Hali Sportowej przy ul. Kościuszki w Dębicy.

Czytaj więcej o: Wydanie odzieży dla osób potrzebujących z Ukrainy

Projekt „Spynka”

Przejdź do - logo%20zgrana%20paka

Projekt „Spynka” realizowany dzięki Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

Проект «Спинка» реалізований завдяки підтримці Фонду Розвитку Дитини ім. J.A.Komenskiego

Czytaj więcej o: Projekt „Spynka”

Dzień Dziecka w placówkach Zgranej Paki

Przejdź do -

1go czerwca obchodziliśmy jeden z najmilszych dni w roku- Dzień Dziecka. Z tej okazji dla dzieci- uczestników zajęć w placówkach wsparcia dziennego Zgrana Paka zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne. W tym roku szczególne, bo udział w nim wzięły dzieci polskie i ukraińskie. Pogoda dopisała, dlatego też na świeżym powietrzu, na terenie placówki przy ulicy Kraszewskiego, przy dźwiękach skocznej muzyki wspólnie bawiły się i świętowały dzieciaki ze wszystkich trzech placówek, które działają w strukturach dębickiego MOPS.

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w placówkach Zgranej Paki

Ruszyła kolejna edycja zajęć w Klubie Integracji Społecznej

Przejdź do -

Od 01.06.2022 roku grupa 12 osób bezrobotnych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy  rozpoczęła zajęcia w Klubie Integracji Społecznej.

Czytaj więcej o: Ruszyła kolejna edycja zajęć w Klubie Integracji Społecznej

Nowy sprzęt w Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Przejdź do - łóżko%20rehabilitacyjne

Bezpłatna Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy wzbogaciła się o nowy sprzęt tak potrzebny mieszkańcom miasta i powiatu dębickiego.

Czytaj więcej o: Nowy sprzęt w Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego