MOPS Dębica
Listy gratulacyjne dla pracowników MOPS Dębica od Wojewody podkarpackiego
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręczyła wyróżniającym się pracownikom pomocy społecznej listy gratulacyjne będące podziękowaniem za profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków zawodowych.
Uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, która odbyła się 2 grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie była okazją do przekazania wyrazów uznania za niezwykle odpowiedzialną pracę i za codzienne wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wyróżnienia otrzymało 37 pracowników służb społecznych województwa podkarpackiego w tym 2 asystentów rodzin z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy: Pani Agnieszka Krysiak oraz Pani Edyta Dwojak.
Uzasadnienie:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy od chwili wejścia w życie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która zleciła gminom utworzenie zespołu do spraw asysty rodzinnej, rozpoczął realizację zadań.
Od październiku 2012 roku nasi asystenci biorą czynny udział w cyklicznych spotkaniach Grupy Wymiany Doświadczeń skupiającej wszystkich asystentów z województwa podkarpackiego jak równię zorganizował dwukrotnie w/w spotkanie w siedzibie naszego Ośrodka.
Tut. Ośrodek wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie pod patronatem Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i Instytutu Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizował w marcu 2013 roku konferencję „Idea asystentury rodzinnej w praktyce”. Konferencja ta była wymianą doświadczeń asystentów pracujących w naszym województwie, okazją do pogłębienia wiedzy i integracją nowej grupy zawodowej, która zafunkcjonowała w pomocy społecznej. Zaangażowanie naszych asystentów nie skupiało się wyłącznie na logistycznym zorganizowaniu spotkania lecz również na prelekcji w formie informacyjno – wykładowej przedstawionej przez jednego z naszych asystentów – Agnieszkę Krysiak.
Asystenci realizujący ściśle ustawę wprowadzili innowacyjne sposoby wsparcia rodziny skupiając się na interdyscyplinarności i sile lokalnego partnerstwa. Zespół do spraw asysty rodzinnej prowadzi również cotygodniowe spotkania Grupy Roboczej, organizuje Zespoły Pomocy Rodzinie z udziałem pracowników zaangażowanych w pracę na rzecz rodziny. Asystenci w ramach wolontariatu biorą czynny udział w akcjach charytatywnych organizowanych w ramach przez miasto Dębicę jak również w ogólnopolskich (Skrzyła Nadziei, Drużyna Dębickich Serc, Kocham życie a nie bicie, Szlachetna Paczka, Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę).
Poszerzając wiedzę pracowników instytucji wspierających, działających na rzecz rodziny, jak również promując zawód asystenta rodziny, jeden z asystentów rodziny – Agnieszka Krysiak, poprowadziła wykład informacyjno-szkoleniowy dla pracowników Sądu Rejonowego w Dębicy jak również podczas konferencji „W pracy przeciw przemocy II”.
Naszych asystentów cechuje empatia, odpowiedzialność, wrażliwość na potrzeby innych, otwartość na zmiany i dostrzeganie problemów swojego środowiska.
Galeria
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie Pan Dariusz Tracz
zebrani pracownicy pomocy społecznej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie
Wojewoda podkarpacki pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręcza dyplom Pani Edycie Dwojak
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręcza dyplom Pani Edycie Dwojak
Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wręcza dyplom Pani Agnieszce Krysiak