MOPS Dębica
Spotkanie z Mikołajem
Stowarzyszenie Rozwój Aktywności Społecznej w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy realizuje od sierpnia br. projekt pt. „Rodzina moja przystań” w ramach pozyskanych środków z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020.
W dniu 3 grudnia br. członkowie rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny z tyt. Ośrodka oraz z zaprzyjaźnionego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ropczycach wraz z dziećmi wzięli udział w warsztatach, które nie tylko pozwoliły im rozwinąć kompetencje rodzicielskie, ale przede wszystkim umożliwiły naukę wspólnej, twórczej i bezpiecznej zabawy oraz podtrzymanie pozytywnej relacji z dzieckiem.
Spotkanie odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym – „Folwark Cyziówka”, gdzie bardzo duża i przestronna sala ułatwiała zarówno wspólną integrację, jak i przeprowadzenie poszczególnych ćwiczeń oraz zabaw. Wszystkie rodziny z bardzo dużym zaangażowaniem podchodziły do zajęć i przygotowanych przez prowadzących warsztaty zadań, wykazując się przy tym współpracą, otwartością, zaradnością oraz kreatywnością. Biorąc udział w warsztatach, dzieci wraz z rodzicami miały możliwość spędzić czas w bezpiecznej, rodzinnej atmosferze, ucząc się przy tym poprzez zabawę zdrowej rywalizacji i koleżeńskiej pomocy.
Zwieńczeniem warsztatów był wspólny ciepły posiłek oraz długo wyczekiwane przez najmłodszych spotkanie ze Świętym Mikołajem, który każdego z dzieci obdarował świątecznymi paczkami, pełnymi pysznych smakołyków i łakoci.
Zarówno rodzice, jak i dzieci, byli pod ogromnym wrażeniem całokształtu spotkania, zapewniając, że jeszcze bardzo długo będą z uśmiechem wspominać ten wyjątkowy dzień.