Przejdź do treści Mapa serwisu Deklaracja dotycząca dostępności stron Akces Lab

Szkolenie dla realizatorów projektów Unijnych „Dostępność projektów unijnych dla osób z niepełnosprawnościami”

Połączenie symbolu osoby niepełnosprawnej ruchowo z flagą unii europejskiej. Okrąg z gwiazd we fladze unii jest w tym połączeniu kółkiem wózka w symbolu osoby na wózku inwalidzkim

W związku z dużym zainteresowaniem naszych klientów od grudnia 2015 roku rozpoczęlismy realizację szkoleń „Dostępność projektów unijnych dla osób z niepełnosprawnościami”.

Trzeba wiedzieć, że wszystkie projekty realizowane w perspektywie Unijnej 2014-2020 muszą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami we wszystkich swoich aspektach, w tym oczywiście również w aspekcie dostepności informacji przekazywanej drogą elektroniczną. Zdaniem Komisji Europejskiej osoby z niepełnosprawnością powinny móc na równi z innymi brać udział w projektach unijnych i móc same je realizować.

Wszyscy obywatele w tym ci z niepełnosprawnościami mają:

  1. Prawo dostępu do informacji. Każdy ma prawo uzyskać pełną informację o możliwościach wsparcia w projektach unijnych.
  2. Prawo do uczestnictwa. Każdy, bez względu na niepełnosprawność, ma prawo uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych, konferencjach, szkoleniach, warsztatach i innych przedsięwzięciach realizowanych z Funduszy Europejskich.
  3. Prawo do korzystania. Każdy ma prawo korzystać z efektów Funduszy Europejskich, czyli ze wszystkiego, co zostało z udziałem środków unijnych zbudowane, zmodernizowane, kupione, stworzone, wyprodukowane, wynalezione czy zaprojektowane.

Czy wiesz jak:

  • Przygotować informację dostępną dla programów czytających informacje elektroniczne osobom niewidomym lub słabowidzącym?
  • Czy wiesz jak taka informacja powinna być przygotowana by była dostępna dla osób niesłyszących? Jak mogą ją zrozumieć osoby z niepełnosprawnością intelektualną?
  • Czy wiesz jak zrealizować konferencję, event, szkolenie tak, by mogli z niego skorzystać uczestnicy niewidomi, niesłyszący czy poruszający się na wózku inwalidzkim?
  • Czy wiesz jak sprawdzić czy efekty twojego projektu będą dostępne dla niepełnosprawnych?

Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś negatywnie to nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Skontaktuj się z Mateuszem Ciborowskim, naszym specjalistą do spraw projektów unijnych, pod numerem telefonu 696 190 310 lub mailem na adres biuro@akceslab.pl

Specjalistom Akces Lab zaufali i nie żałowali:

Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Kultury Wrocław Zachód, Muzeum Historii Żydów Polskich, ENEA, Home.pl, Warszawskie metro, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Rządowe Centrum Legislacji, Ministerstwo Finansów, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Środowiska, RadioNakanapie.fm, Poczta Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Raiffeisen Bank, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Urząd Miasta w Bielsku Białej, Mazowiecki Instytut Kultury Ośrodek Pomocy Społęcznej w Dębicy