Szkolenie dla realizatorów projektów Unijnych „Dostępność projektów unijnych dla osób z niepełnosprawnościami”
W związku z dużym zainteresowaniem naszych klientów od grudnia 2015 roku rozpoczęlismy realizację szkoleń „Dostępność projektów unijnych dla osób z niepełnosprawnościami”.
Trzeba wiedzieć, że wszystkie projekty realizowane w perspektywie Unijnej 2014-2020 muszą być dostępne dla osób z niepełnosprawnościami we wszystkich swoich aspektach, w tym oczywiście również w aspekcie dostepności informacji przekazywanej drogą elektroniczną. Zdaniem Komisji Europejskiej osoby z niepełnosprawnością powinny móc na równi z innymi brać udział w projektach unijnych i móc same je realizować.
Wszyscy obywatele w tym ci z niepełnosprawnościami mają:
- Prawo dostępu do informacji. Każdy ma prawo uzyskać pełną informację o możliwościach wsparcia w projektach unijnych.
- Prawo do uczestnictwa. Każdy, bez względu na niepełnosprawność, ma prawo uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych, konferencjach, szkoleniach, warsztatach i innych przedsięwzięciach realizowanych z Funduszy Europejskich.
- Prawo do korzystania. Każdy ma prawo korzystać z efektów Funduszy Europejskich, czyli ze wszystkiego, co zostało z udziałem środków unijnych zbudowane, zmodernizowane, kupione, stworzone, wyprodukowane, wynalezione czy zaprojektowane.
Czy wiesz jak:
- Przygotować informację dostępną dla programów czytających informacje elektroniczne osobom niewidomym lub słabowidzącym?
- Czy wiesz jak taka informacja powinna być przygotowana by była dostępna dla osób niesłyszących? Jak mogą ją zrozumieć osoby z niepełnosprawnością intelektualną?
- Czy wiesz jak zrealizować konferencję, event, szkolenie tak, by mogli z niego skorzystać uczestnicy niewidomi, niesłyszący czy poruszający się na wózku inwalidzkim?
- Czy wiesz jak sprawdzić czy efekty twojego projektu będą dostępne dla niepełnosprawnych?
Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś negatywnie to nasze szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Skontaktuj się z Mateuszem Ciborowskim, naszym specjalistą do spraw projektów unijnych, pod numerem telefonu 696 190 310 lub mailem na adres biuro@akceslab.pl
Specjalistom Akces Lab zaufali i nie żałowali:
Zachęcamy do odwiedzania
Naszej strony na Facebooku
Doskonałego blogu poświęconego dostępności Jacka Zadrożnego "Informaton.pl" Stron Fundacji "Audiodeskrypcja" zajmującej się opisywaniem świata osobom niewidomym Stron Fundacji "Aktywizacja", która od wielu lat realnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych Stron Fundacji "Polska Bez Barier" wspierającej osoby niepełnosprawne