Powrót dzieci z kolonii 2021r.
W dniach 12.08.2021r. – 25.08.2021r. 8-ro dzieci z rodzin objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przebywało na kolonii w Ustrzykach Dolnych.
Kolonia została zorganizowana przez Chorągiew Podkarpacką ZHP na zlecenie Kuratorium Oświaty z Rzeszowa. Dzieci spędzały czas bardzo aktywnie i miały zapewnionych mnóstwo atrakcji.
W programie wypoczynku była m.in: wycieczka nad Solinę, Ogród Biblijny w Myczkowcach, wędrówki po bieszczadzkich połoninach i wizyta w skansenie – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.
Nie obyło się także bez licznych wycieczek turystyczno- krajoznawczych wokół Ustrzyk Dolnych. Dzieci miały także okazję płynięcia statkiem po Jeziorze Solińskim, co okazało się dużą atrakcją i wszystkim uczestnikom rejsu przysporzyło wiele radości, podobnie jak zabawa w Aquaparku w Lesku, którą dzieci wspominały jeszcze w drodze powrotnej.
Z wypoczynku letniego w Bieszczadach dzieci wróciły bardzo zadowolone. Pobyt na kolonii umożliwił im przeżycie interesujących przygód, a także poznanie nowych osób i zwiedzenia zabytkowych miejsc i pięknych okolic Bieszczad.
Swoje szczęśliwe i wypoczęte pociechy rodzice odebrali 25.08.2021r.