Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Dębicy
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Pierwszy Rodzinny Piknik Profilaktyczny już za nami.

  • 08 lipca 2024

W ubiegły piątek w Parku Jordanowskim odbył się rodzinny Piknik Profilaktyczny zorganizowany dla mieszkańców miasta. Organizatorem wydarzenia była Gmina Miasto Dębica we współpracy z Miejskim Zespołem Interdyscyplinarnym w Dębicy ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębicy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy, Komendą Powiatową Policji w Dębicy, Poradnią Terapii Uzależnień w Dębicy oraz Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej Ad Astram w Dębicy.

Celem pikniku była przede wszystkim profilaktyka zdrowego stylu życia oraz integracja rodzin oraz poradnictwo i wsparcie. Przedstawiciele ww. instytucji w specjalnie przygotowanych miejscach dyżurowali i udzielali porad osobom zainteresowanym, a w tym czasie dzieci bawiły się do animacji przygotowanych przez didżeja Kinder Sida. Nie zabrakło także dmuchanej zjeżdżalni, kącika gdzie malowano twarze, popcornu, cukrowej waty oraz dyskoteki w pianie. To jednak nie wszystkie atrakcje, z jakich można było skorzystać podczas pikniku. Komenda Powiatowa Policji w Dębicy zaprezentowała uczestnikom policyjne środki transportu: radiowozy policyjne oraz motocykle, a dodatkową atrakcją były alkogogle wraz z torem, na którym chętni mogli poczuć i zrozumieć jakie są skutki nadmiernego spożycia alkoholu i jak zachowuje się człowiek, który spożył alkohol.  Nie zabrakło także konkurencji i zabaw, do których zaanagażowane były całe rodziny.

Na Rodzinnym Pikniku Integracyjnym obecny był także pan Mateusz Kutrzeba Burmistrz Miasta Dębica oraz pani Małgorzata Rauch Zastępca Burmistrza Miasta, a także przedstawiciele instytucji organizujących spotkanie, to oni udzielali porad i służyli radą wszystkim zainteresowanym.

Piknik Profilkatyczny to wspaniała integracja społeczności lokalnej, możliwość wspólnego spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi w atmosferze radości, zabawy bez alkoholu czy środków psychoaktywnych i przemocy oraz możliwość uzyskania poradnictwa i wsparcia.

Już dziś zapraszamy na Drugi Rodzinny Piknik Integracyjny, który odbędzie się

9 sierpnia na terenie Parku im. Skarbek- Borowskiego w Dębicy.