Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Dębicy
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Rodzinna majówka po raz ósmy

  • 06 maja 2024

Tradycyjnie już w dniu 2 maja pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, zorganizowali spotkanie integracyjne pn. „Rodzinna Majówka Integracyjna”.

Tegoroczne spotkanie majówkowe odbyło się w Minii Zoo w miejscowości Zaczarnie koło Tarnowa, a udział w nim wzięło 30 rodzin, które na co dzień objęte są wsparciem i pomocą tut. Ośrodka, zastępca dyrektora MOPS, kierownik Działu Integracji i Pomocy Środowiskowej oraz specjalista pracy socjalnej.

Jak co roku zorganizowaniu spotkania przyświecał jeden cel -  zintegrowanie rodzin, zacieśnienie więzi wewnątrzrodzinnych oraz krzewienie nawyku rodzinnego spędzania wolnego czasu, a także nauką bezpiecznych zachowań.

Pogoda dopisała i na świeżym powietrzu podczas bajkowych animacji i sportowych rywalizacji bawiły się całe rodziny. Razem z właścicielem Minii Zoo odwiedziliśmy zagrody różnych zwierząt: kóz, kucyków, krów, baranów, lam, jeżozwierzy oraz ozdobnego drobiu, pawi i bocianów. Posłuchaliśmy ciekawych opowieści o zwierzętach, o tym co jedzą, gdzie można je spotkać w środowisku naturalnym  oraz na czym polega ich pielęgnacja. Punktem kulminacyjnym spotkania był przejazd po rozległych bezdrożach Zaczarnia, wozem zaprzężonym w pięknie udekorowane konie.

Uczestnicy integracyjnej majówki wrócili zadowoleni, pełni emocji i zmęczeni.

na zdjęciach dzieci z rodzicami podczas bajkowych animacji i sportowych rywalizacji, w Minii Zoo odwiedzają zagrody różnych zwierząt: kóz, kucyków, krów, baranów, lam, jeżozwierzy oraz ozdobnego drobiu, pawi i bocianów, przejazd po rozległych bezdrożach Zaczarnia, wozem zaprzężonym w pięknie udekorowane konie.