Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Dębicy
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy od stycznia 2008r. realizuje projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. ”Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Dębicy” w ramach programu pn. ”Program ograniczania skutków niepełnosprawności”. Program ten jest realizowany dzięki Porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Miasto Dębica, a Powiatem Dębickim.

Celem Wypożyczalni jest ograniczenie skutków niepełnosprawności osób o różnych rodzajach niepełnosprawności, a w konsekwencji zapewnienie im szybkiego powrotu do aktywności zawodowej i społecznej oraz przyśpieszenie procesu adaptacyjnego.

Uprawnieni

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych zakresem swojego działania obejmuje powiat dębicki i świadczy usługi na rzecz jego mieszkańców.

Poprzez skuteczną rehabilitację właściwie dobranym i dopasowanym sprzętem osoby niepełnosprawne mają szansę na zminimalizowanie skutków swoich ograniczeń.

Do dyspozycji osób niepełnosprawnych w Wypożyczalni znajdują się m.in.:

Balsany futura, wózki elektryczne dla dorosłych, podnośniki transportowo – kąpielowe, wózki do aktywnej rehabilitacji, wózki inwalidzkie dziecięce, koncentratory tlenu, schodołazy, rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych, stoły do pionizacji, krzesła korekcyjne, taborety toaletowe, krzesła prysznicowe, siedziska wannowe, łóżka rehabilitacyjne dla dzieci i dla dorosłych, materace przeciwodleżynowe, materace rehabilitacyjne, ssaki medyczne, bieżnie, orbit reki, ortezy, gorsety, chodziki, balkoniki, laski, kule, rowerki stacjonarne i trójkołowe oraz aparaty do masażu stóp.

Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczany jest bezpłatnie na okres 6 miesięcy. W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia wypożyczonego sprzętu na kolejny okres.

Wymagane dokumenty

 Aby skorzystać z usług Wypożyczalni należy przedłożyć:

  • zaświadczenie lekarza prowadzącego potwierdzające konieczność korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego,
  • dowód osobisty,
  • poręczenie w przypadku udostępnienia sprzętu o wartości przekraczającej wysokość przeciętnego wynagrodzenia tj. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w IV kwartale ubiegłego roku ogłoszonego przez Prezesa GUS.

Kontakt

Wypożyczalnia mieści się w przy ulicy Akademickiej 12, pok. 14, jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. 

Wszelkie pytania można kierować pod numer telefonu 14 681 87 13 bądź e-mail: wypozyczalnia@mops-debica.pl.

Podstawa prawna


Pliki do pobrania